www.drkepa.com

Dbaj o swoje ciało

Princess Lift nici PDO

First Lift


Lifting z zastosowaniem nici PDO

 

 

System nici PDO powstał pięć lat temu w Korei Południowej i obecnie wykonywany jest w wielu krajach (Japonia, USA, Brazylia, Rosja oraz w Europie Zachodniej). Metoda wywodzi się z idei liftingu twarzy z zastosowaniem systemów nici liftingujących takich jak APTOS, SILHOUETTE - LIFT, HAPPY LIFT, czy wcześniej stosowanych ZŁOTYCH NICI. W odróżnieniu od tych metod lifting PDO jest procedurą znacznie mniej inwazyjną i bardziej komfortową dla pacjenta. Czas zabiegu nie przekracza zazwyczaj 30-40 minut i w żaden sposób nie upośledza normalnego funkcjonowania pacjenta.

Od niedawna nici PDO są również dostępne w Polsce.

Produkt posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE i jest dopuszczony do stosowania u ludzi na terenie Unii Europejskiej. Od marca 2013 roku dr Andrzej Kępa został oficjalnym szkoleniowcem metody implantacji nici PDO na terenie Polski i Szwecji. Jest również prekursorem autorskiej metody wykorzystującej nici PDO o nazwie Princess Lift.

Dr Andrzej Kępa i dr Irina Lopandina – główny szkoleniowiec na terenie Europy
w zakresie implantacji nici PDO w trakcie zabiegu liftingu czoła.

Pricness Lift to zabieg dedykowany przede wszystkim dla pacjentów w wieku 30-65 lat.

Efekty zabiegu to przede wszystkim:

 

       Odmłodzenie skóry

       Wygładzenie zmarszczek

       Zwężenie porów

       Rozjaśnienie skóry

       Wzrost lub zmniejszenie objętości

       Lifting skóry    

Nić PDO – umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg.

 
 

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się  z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien (polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance.

 Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywanych w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce.

Materiał ten spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA (USP) względem szwów chirurgicznych.

Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

 Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona.

Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego.

Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.

 

Proces neokolagenezy wywołanej wprowadzeniem nici PDO (zdjęcia z mikroskopu elektronowego)

 

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.

  

Główne wskazania do zastosowania nici PDO, to

 

              Na twarzy:

       Pionowe i poziome zmarszczki na czole

       Lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi

       Dolna powieka – worki

       Policzki

       Wyraźny fałd nosowo-wargowy

       Rowek policzkowo-jarzmowy

       Fałd podbródkowy

       Fałd marionetkowy

       V-lifting

       Opadające policzki i obszar pod dolną szczęką

       Fałdy skóry na policzku

       Pomarszczone policzki

 

Na ciele:

       Fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie

       Ujędrnianie i kształtowanie piersi,

       Zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach

       Niewrażliwa skóra i tkanka podskórna 
(szczególnie po liposukcji)

       Otyłość - ramiona, brzuch, żebra

       Łysienie

 
nici liftingujące, nici PDO, polidioxanon, polidioksanon, lifting twarzy nićmi, nici do liftingu, lifting nićmi, lifting PDO