www.drkepa.com

Dbaj o swoje ciało

HILO LIFT

Absolutna nowość na polskim rynku

HILO LIFT


Lifting z zastosowaniem nici PDO

 

Jako jedni z pierwszych w Polsce zapraszamy na zabieg z zastosowaniem najnowocześniejszych nici liftingujących HILO-LIFT. To najbardziej zaawansowany system nici liftingujących na świecie. Nici HILO LIFT to pięć różnych typów nici przeznaczonych do korekty różnych defektów estetycznych twarzy.

W ofercie posiadamy nici pojedyncze - MONO, podwójne - TWIN, skręcone - SCREW, podwójnie skręcone - DS i prawdziwy HIT medycyny estetycznej nici haczykowe PDO.

System nici PDO powstał pięć lat temu w Korei Południowej i obecnie wykonywany jest w wielu krajach (Japonia, USA, Brazylia, Rosja oraz w Europie Zachodniej). Metoda wywodzi się z idei liftingu twarzy z zastosowaniem systemów nici liftingujących takich jak APTOS, SILHOUETTE LIFT, HAPPY LIFT, czy wcześniej stosowanych ZŁOTYCH NICI. W odróżnieniu od tych metod lifting PDO jest procedurą znacznie mniej inwazyjną i bardziej komfortową dla pacjenta. Czas zabiegu nie przekracza zazwyczaj 30-40 minut i w żaden sposób nie upośledza normalnego funkcjonowania pacjenta.

Od niedawna nici PDO są również dostępne w Polsce.

Produkt posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE i jest dopuszczony do stosowania u ludzi na terenie Unii Europejskiej. Od marca 2013 roku dr Andrzej Kępa został oficjalnym szkoleniowcem metody implantacji nici PDO na terenie Polski i Szwecji. Jest również prekursorem autorskiej metody wykorzystującej nici PDO o nazwie Princess Lift. Obecnie nici HILO LIFT umożliwiają rozszerzenie wskazań do stosowania nici PDO.

 

Nici liftingujące PDO to zabieg dedykowany przede wszystkim dla pacjentów w wieku 30-65 lat.

Efekty zabiegu to przede wszystkim:

 

Odmłodzenie skóry

Wygładzenie zmarszczek

Zwężenie porów

Rozjaśnienie skóry

Wzrost lub zmniejszenie objętości

Lifting skóry    

Nić PDO – umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg.

 
 

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się  z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien (polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance.

Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywanych w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce.

Materiał ten spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA (USP) względem szwów chirurgicznych.

Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona.

Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego.

Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.

Proces neokolagenezy wywołanej wprowadzeniem nici PDO (zdjęcia z mikroskopu elektronowego)

 

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.

 

Główne wskazania do wykonania liftingu z zastosowaniem nici PDO, to

 

Na twarzy:

Pionowe i poziome zmarszczki na czole

Lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi

Dolna powieka – worki

Policzki

Wyraźny fałd nosowo-wargowy

Rowek policzkowo-jarzmowy

Fałd podbródkowy

Fałd marionetkowy

V-lifting

Opadające policzki i obszar pod dolną szczęką

Fałdy skóry na policzku

Pomarszczone policzki

 

Na ciele:

Fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie

Ujędrnianie i kształtowanie piersi,

Zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach

Niewrażliwa skóra i tkanka podskórna
(szczególnie po liposukcji)

Otyłość - ramiona, brzuch, żebra

Łysienie

 

 

Dr Andrzej Kępa wykonuje zabiegi z zastosowaniem nici HILO LIFT oraz FIRST LIFT.

 

O niciach PDO i możliwościach zabiegu możecie Państwo poczytań na portalu estheticon.pl

Bezoperacyjny lifting z zastosowaniem nici PDO


Derma News nr 45/2013 Hilo Lift nici polidioksanowe do zastosowań w medycynie estetycznej 

Eden 6/2013  Pan......cerowany - nici PDO pytania i odpowiedzi


Newsweek Polska październik 2013: Po nitce do piękna - nowatorska metoda walki ze starością

 

Kosmetologia Estetyczna 3/2013: Polidioksanowe nici liftingujące - nowość w medycynie estetycznej

 

Puls Biznesu - dodatek weekendowy: Rewolucja w liftingu twarzy...

 

Lc'est Lavie - kwiecień 2013: Rewolucyjne nici zamiast liftingu