www.drkepa.com

Dbaj o swoje ciało

Medbeauty Contour - kompleksowe modelowanie sylwetki

Medbeauty Contour


Multifunkcyjna platforma zabiegowa Medbeauty Contour S008 to pierwszy, dostępny na rynku aparat, z którego korzysta medycyna estetyczna oraz kosmetologia. Łączy w sobie cztery unikatowe technologie, dzięki którym możliwe stało się skuteczne odchudzanie, a także kompleksowe rozwiązanie wszelkich problemów w zakresie niedoskonałości sylwetki.  Medbeauty Contour powstał w wyniku prac szwedzkich naukowców, których prace badawcze zostały wykorzystane przy projektowaniu aparatu. Medbeauty Contour posiada certyfikat CE i spełnia restrykcyjne normy bezpieczeństwa obowiązujące w Unii Europejskiej.


Aparat łączy w sobie technologię zimnego lasera, kawitacji ultradźwiękowej, próżniowego endomasażu i radiofrekfencji heksapolarnej w połączeniu z laserem biostymulacyjnym.

Zimny laser to technologia wykorzystywana w medycynie estetycznej od kilku lat. Polega na zastosowaniu niskoenergetycznego lasera, który w sposób selektywny działa tylko w stosunku do komórek tkanki tłuszczowej (adipocytów). Dzięki wysokiej selektywności światło lasera wnika przez skórę i ogniskuje się jedynie w adipocytach, omija znajdujące się w tkance tłuszczowej naczynia krwionośne i nerwy, dzięki czemu proces jest bardzo bezpieczny i całkowicie bezbolesny. Energia lasera powoduje obkurczanie i pewnego rodzaju „zasuszenie” komórek tłuszczowych, co doprowadza do usunięcia na zewnątrz zawartych w nich trójglicerydów.  Same adipocyty ulegają obkurczeniu co prowadzi do zmniejszenia ich objętości.

Zastosowany w urządzeniu zimny laser beautylipo emituje światło o długości fali 650 nm, wyposażony jest w cztery głowice, z których każda emituje energię 10x 43 mW, częstotliwość emitowanej fali w zakresie od 1 do 1000 Hz. Dzięki tak dobranym parametrom w skuteczny sposób następuje proces obkurczenia adipocytów i wyrzut, zawartych w nich trójglicerydów, do przestrzeni międzykomórkowej. Dwie dodatkowe głowice lasera biostymulacyjnego, umieszczanego bezpośrednio nad węzłami chłonnymi stymulują układ odpornościowy i zwiększoną produkcje makrofagów w celu bardziej efektywnego procesu rozkładu trójglicerydów w miejscu zabiegu.

         Kolejnym etapem procesu redukcji masy ciała przy pomocy platformy Medbeauty Contour jest przeprowadzenie kawitacji ultradźwiękowej. Jest to zabieg polegający na zastosowaniu zewnętrznego źródła ultradźwięków wywołującego w tkance tłuszczowej zjawisko kawitacji. Głowica ultradźwiękowa emituje ultradźwięki o mocy od 5 o 50 W/cm2 z częstotliwością 40 kHz. Aby proces kawitacji ultradźwiękowej w efektywny sposób zachodził w tkance tłuszczowej musi ona być w odpowiedni sposób upłynniona. Dotychczas uzyskiwano to w dwojaki sposób. Najczęściej zalecano pacjentkom przyjmowanie zwiększonej ilości płynów w okresie poprzedzającym zabieg, lub nastrzykiwano bezpośrednio przed zabiegiem tkankę tłuszczową solą fizjologiczną lub substancjami lipolitycznymi. Innowacyjność zabiegu wykonywanego przy zastosowaniu Medbeauty Contour polega na uzyskaniu odpowiedniego poziomu upłynnienia tkanki tłuszczowej w pierwszej części zabiegu wykonywanego z zastosowaniem zimnego zabiegu beautylipo. Trójglicerydy znajdujące się w przestrzeni międzykomórkowej tkanki tłuszczowej upłynniają tkankę tłuszczową i dzięki temu obniżają próg kawitacji – dzięki temu proces kawitacji ultradźwiękowej zachodzi w sposób bardzo efektywny i skuteczny.

 

Następnie wykonujemy endomasaż próżniowy. Aparat dysponuje sześcioma programami zabiegowymi oraz możliwe jest indywidualne ustawienie parametrów zabiegowych. Głowice wytwarzają próżnię w zakresie od 10 do 100 kPa. Dzięki tak szerokiemu zakresowi możliwe jest dobranie odpowiednich parametrów zabiegu w przypadku każdego pacjenta. Masaż umożliwia sprawniejsze odprowadzenie uwolnionych trójglicerydów z miejsca zabiegu oraz przyspiesza odchudzanie. W efekcie następuje redukcja masy ciała. Masaż sprawdza się zarówno w przypadku redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, jak również w przypadku leczenia cellulitu.

 

Ostatnim etapem procedury zabiegowej jest zastosowanie radiofrekfencji heksapolarnej w połączeniu z laserem biostymulacyjnym. Podstawowym problemem pojawiającym się na skutek  wszystkich zabiegów mających na celu usuwanie tkanki tłuszczowej był problem związany z nadmiarem wiotkiej i obwisłej skóry. Dzięki Medbeauty Contour możliwe stało się skuteczne rozwiązanie tego problemu. Fale radiowe, posługując się zjawiskiem polaryzacji cząsteczek oraz tarcia, powodują podgrzanie tkanek. Radiofrekfencja heksapolarna w Medbeauty Contour podgrzewa skórę właściwą w zakresie od 45 do 60 stopni C, dzięki czemu można skutecznie wywołać proces odnowy skóry właściwej, a w konsekwencji uzyskać efekt jędrniejszej i bardziej elastycznej skóry. Proces ten opiera się o mechanizm skurczenia zawartych w skórze włókien kolagenowych. Znajdujący się w głowicy heksapolarnej laser biostymulacyjny o długości fali 940 nm emitujący energie 5 mW/cm2 dodatkowo stymuluje fibroblasty – komórki znajdujące się w skórze właściwej do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Takie połączenie technologii fal radiowych i lasera biostymulacyjnego daje rewelacyjne efekty w zakresie ujędrnienia i napięcia skóry.


Odpowiednio przeprowadzona procedura zabiegowa umożliwia skuteczne odchudzanie. Już jeden zabieg z zastosowaniem Medbeauty Contour pozwala na zmniejszenie obwodu ciała w zakresie od 2 do 6 cm.


Zabiegi wykonywane są najczęściej w serii 4-10 zabiegów w najczęściej 1 raz w tygodniu. Czas przerwy między zabiegami potrzebny jest na skuteczne usunięcie i rozkład trójglicerydów usuniętych w wyniku zabiegu.