www.drkepa.com

Dbaj o swoje ciało

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa najnowocześniejszym laserem diodowym Salsa 120 jest jednym z najbezpieczniejszych, a jednocześnie najskuteczniejszych zabiegów, których efektem jest redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej. Liposukcja laserowa została zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia. Laser Salsa 120 o długości fali 940 nm posiada certyfikat medyczny CE, a jego moc jest 3 krotnie większa niż  w stosowanym do tej pory laserze SmartLipo. Dzięki temu uzyskane efekty są bardziej spektakularne.


Przebieg zabiegu liposukcji laserowej

Zabieg jest wykonywany w gabinecie zabiegowym. Przed zabiegiem zaznaczane są obszary z tłuszczem, a następnie podawane jest miejscowe znieczulenie. Dalsza część zabiegu może być wykonywana według dwóch procedur:

  1. ·      klasycznej lipolizy laserowej – wykonywanej najczęściej u pacjentów z niewielkim nagromadzeniem depozytów tkanki tłuszczowej. Po wprowadzeniu w tkankę tłuszczową kaniuli ze światłowodem emitującym wiązkę promieniowania laserowego następuje zniszczenie komórek tłuszczowych. Uwolniony w wyniku tego działania tłuszcz jest wydalany przez naturalne mechanizmy biologiczne organizmu (system limfatyczny) i metabolizowany przez wątrobę. Laser wpływa także na kolagen w skórze, który zacieśnia później jej zewnętrzną warstwę, obkurczając ją dookoła leczonego obszaru. Zabieg tego typu trwa ok. 45 - 60 minut.
  2. ·      liposukcji laserowej – laser assisted liposuction (LAL) – wykonywanej głównie u pacjentów ze znacznymi depozytami tkanki tłuszczowej. Pierwsza część zabiegu wygląda identycznie jak w przypadku lipolizy laserowej. Główna różnica polega na tym, że płyn z komórek tłuszczowych powstały w wyniku działania lasera jest odsysany przy użyciu ssaka medycznego. Dzięki temu możliwe staje się usunięcie znacznej ilości tkanki tłuszczowej, a uzyskanie wyniki są podobne do klasycznej liposukcji (możliwa redukcja obwodu ciała do kilkunastu centymetrów). Zabieg, w zależności od ilości tkanki tłuszczowej może trwać od 1 do 3 godzin. Po jego zakończeniu pacjent udaje się do domu.

 

Światło lasera stymuluje również fibroblasty czyli komórki znajdujące się w skórze właściwej i produkujące kolagen i elastynę – białka odpowiedzialne za prawidłowe napięcie i elastyczność skóry. Dzięki temu po zabiegu skóra ujędrnia się i napina. Dla jeszcze lepszego efektu po zabiegu przez 2 do 4 tygodni pacjent powinien chodzić w specjalnym ubraniu uciskowym, które przyspiesza efekty zabiegu.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po kilku dniach pacjent może powrócić do pełnej aktywności życiowej.