www.drkepa.com

Dbaj o swoje ciało

Lipolife 3G liposukcja i autotransplantacji tkanki tłuszczowej


Lipolife 3G - rewolucja w dziedzinie liposukcji i autotransplantacji tkanki tłuszczowejCo to jest LipoLife 3G?
LipoLife 3G to rewolucyjna technologia laserowa umożliwiająca redukcję tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała, takich jak np. brzuch, uda, plecy, podbródek, a także w przypadku ginekomastii (przerostu gruczołu piersiowego u mężczyzn) za pomocą odessania. Dzięki zmniejszonej inwazyjności zabiegu i zastosowaniu odpowiedniej długości laserowej 1470 nm, uzyskujemy wysokiej jakości komórki tłuszczowe, które posiadają potwierdzoną badaniami żywotność na poziomie 95%. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdzają się one podczas przeszczepu np. w pośladki, piersi, twarz, celem wymodelowania tych obszarów. Cała procedura, odessania tkanki tłuszczowej i jej przeszczepu w inne miejsce, jest wykonywana podczas jednego zabiegu, a dzięki działaniu odpowiednią temperaturą, skóra poddawana jest jednoczesnemu ujędrnieniu i zagęszczeniu.
 
Wskazania do zabiegu / przeciwskazania

Wskazania:
*Miejscowo zlokalizowana tkanka tłuszczowa (np. podbródek, „boczki”, kolana)
*Nadmiar tkanki tłuszczowej na większych obszarach ciała (np. brzuch, uda)
*Brak proporcji w sylwetce, wynikający miejscowo lokalizującej się tkance tłuszczowej (np. figura typu „gruszka”)
*zabiegi specjalne takie jak leczenie ginekomastii ( tkanka męskiego gruczołu sutkowego)
 
Przeciwskazania:
*ogólny zły stan zdrowia
*ciąża i karmienie piersią
*padaczka
*stwardnienie rozsiane
*choroba nerek i wątroby
*cukrzyca
*choroby tarczycy
*zaburzenia krzepnięcia krwi

Celem wykluczenia lub potwierdzenia przeciwskazań do zabiegu, należy skonsultować się ze specjalistą, który przeprowadzi wywiad i zleci niezbędne badania.
 
 
Dlaczego LipoLife 3G?
-Bezpieczna procedura, dzięki możliwości zastosowania znieczulenia miejscowego
-Wysoka skuteczność w wyszczuplaniu i modelowaniu ciała 
-Skrócony czas zabiegu*
-Krótszy czas rekonwalescencji*
-Możliwość pozbycia się tkanki tłuszczowej i uzupełnienia jej na innych obszarach ciała podczas jednego zabiegu
-Ujędrnienie skóry
*w przeciwieństwie do liposukcji mechanicznej
 
Przygotowanie do zabiegu.
Pierwszym krokiem przygotowania do zabiegu LipoLife 3G jest konsultacja ze specjalistą wykonującym takie zabiegi. Przeprowadzi on wywiad środowiskowi i zleci odpowiednie badania. Jeśli pacjent miał wykonywane w ostatnim czasie badania typu - grupa i morfologia krwi, OB, wskaźniki krzepnięcia APTT oraz INR, kreatynina, poziom glukozy, poziom elektrolitów, badanie ogólne moczu, warto zabrać je na wizytę, im bardziej będą aktualne, tym znaczniej przyśpieszy to kwalifikację do procedury zabiegowej.
Kolejnym etapem jest zastosowanie się do zaleceń lekarza, które mogą dotyczyć zaleceń dietetycznych, odstawienia zażywanych leków i witamin, postępowania w przeddzień i dniu zabiegu, a także okresu rekonwalescencji.
 
Jak wygląda procedura zabiegowa?
Pacjent po ostatniej konsultacji z lekarzem, tuż przed zabiegiem, przebiera się w ubrania do zabiegu i stosuje się do zaleceń osób koordynujących zabieg. Procedura polega na wykonaniu małego nacięcia, a następnie doprowadzeniu znieczulenia miejscowego (tumescencyjnego) na obszarze poddawanym zabiegowi. Po tym jak znieczulenie zacznie działać (do 30 minut), następuje procedura właściwa: wprowadzana jest sztywna sonda (kaniula), która dzięki działaniu laserowemu uwalnia komórki tłuszczowe, które jednocześnie poddane są odessaniu z obszaru zabiegowego i doprowadzone do sterylnego pojemnika. Lekarz podejmuje decyzję o zakończeniu zabiegu w momencie, gdy usunięciu zostanie poddana odpowiednia ilość tkanki tłuszczowej. Zabieg trwa zazwyczaj do 60 minut.
 
Zalecenia po zbiegu – rekonwalescencja.
Bezpośrednio po zabiegu pacjent zostaje skierowany do miejsca, gdzie będzie mógł pozostać do chwili, gdy przestanie działać podawane podczas zabiegu znieczulenie. Zazwyczaj po kilku godzinach może już opuścić klinikę, ponieważ znieczulenie miejscowe znacząco zmniejsza ryzyko objawów niepożądanych, obecnych przy znieczuleniu ogólnym (nudności, złe samopoczucie). Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać odrętwienie obszarów poddawanych zabiegowych, może się też pojawić delikatny obrzęk i niewielkie zasinienie. Powinny one ustąpić w kilka dni po zabiegu. Zaleca się nosić specjalną odzież uciskową przez okres około tygodnia. Wszystkie zalecenia po zabiegu, z uwzględnieniem indywidualnych wskazań, przedstawi lekarz prowadzący, oraz określi harmonogram wizyt kontrolnych.
 
Kiedy spodziewane efekty?
Pierwsze rezultaty związane z redukcją tkanki tłuszczowej z obszaru poddawanego zabiegowi będą widoczne i odczuwalne zaraz po zabiegu. Na finalny efekt należy poczekać jednak ok. 2 tygodnie, kiedy całkowicie zniknie obrzęk. Zabieg zazwyczaj nie wymaga powtórzeń, chyba, że pacjent decyduje się na pogłębienie efekty, jeśli lekarz prowadzący wyrazi zgodę, można przeprowadzić zabieg uzupełniający.
W przypadku przeszczepu tkanki tłuszczowej, spodziewane efekty uzależnione są od obszaru uzupełnianego. Efekt jest widoczny natychmiast, na naturalne osadzenie tkanki na nowym obszarze potrzebny jest czas ok. 2 tygodnie.
 
Efekty przed i po – różne obszary