www.drkepa.com

Dbaj o swoje ciało

Laserowe usuwanie zmian naczyniowych

 Laserowe usuwanie zmian naczyniowych

Jak wynika z badań około 60% populacji ma problemy z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. Na proces ich powstawania składa się wiele czynników (predyspozycje genetyczne, niewłaściwa pielęgnacja, wpływ czynników zewnętrznych, niektórych leków itp.). Pierwszym klinicznym objawem powstawania rozszerzonych naczynek jest zaczerwienienie tzw. rumień. Początkowo rumień mija, ale z biegiem czasu utrwala się i pozostaje na stałe. Kruche naczynka krwionośne nie wytrzymują ciśnienia krwi, rozszerzają się i stają się bardzo widoczne. W konsekwencji powstają wyraźne, trwałe zmiany, które są widoczne przez naskórek jako siateczka czerwonych pajączków, takie najpowszechniejsze zmiany określamy terminem telangiektazji.

Lokalizacja to najczęściej twarz, szyja, dekolt, nogi.

Poszerzone naczynka stanowią duży problem estetyczny szczególnie gdy są umiejscowione na twarzy. Odpowiednia pielęgnacja takiej skóry jest bardzo istotna i w znacznym stopniu może ograniczyć powstawanie nowych zmian naczyniowych. W przypadku już istniejących bardzo dobre efekty uzyskuje się zaś, stosując laserowe zamykanie naczynek. 

Laser Salsa 120 to jeden z najnowocześniejszych laserów medycznych posiadający certyfikat CE. Jego długość fali powoduje natychmiastowe przezskórne zamknięcie naczyń krwionośnych nawet o średnicy 4 mm. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu krio-znieczulenia Cryo – T COOLER zabieg jest praktycznie bezbolesny. Cryo – T COOLER posiada automatyczny sensor temperatury tkanek, co powoduje utrzymanie stałej temperatury miejsca poddawanego zabiegowi – zapobiega to pojawianiu się bólu i minimalizuje ryzyko termicznego uszkodzenia skóry w czasie zabiegu.

Najczęściej dla uzyskania oczekiwanych efektów wystarczy przeprowadzenie od 2 do 5 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy, zależy to od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia. Jeśli naczynko było duże lub zabiegowi poddana została duża powierzchnia, po zabiegu może pojawić się siniak, obrzęk albo rumień, który schodzi w ciągu kilku godzin lub dni.

Wskazania:

    telangiektazje na twarzy

    telangiektazje na ciele

    hemangioma (naczyniaki)

    Port Wine Stain

    drobne żylaki

 

Przeciwwskazania:

    ciąża

    opalenizna (min. miesiąc przed zabiegiem)

    samoopalacze

    kremy z retinolem

    leki i zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek)

    B-karoten

    cukrzyca, bielactwo

    aktywna infekcje w miejscu wykonywania zabiegu

    skłonności do bliznowacenia i problemy z krzepliwością

    aspiryna, leki przeciwzakrzepowe

 

Postępowanie po zabiegu:

    nie eksponować skóry na słońcu (solarium) min. jeden miesiąc po zabiegu. Należy również zabezpieczać skórę wysokimi filtrami ponieważ promienie ultrafioletowe mogą spowodować przebarwienia

    przez kilka dni po zabiegu nie stosować na skórę środków drażniących i wysuszających

    zalecamy używanie kremu przyspieszającego gojenie

    unikać przegrzewania skóry poddanej zabiegowi laserowego zamykania naczynek (np. sauna, gorące kąpiele)

    unikać zbędnego wysiłku zwiększającego ciśnienie krwi (np. ćwiczeń fizycznych) oraz sytuacji w których skóra jest narażona na urazy

odpowiednio codziennie pielęgnować skórę naczynkową. Stosowanie odpowiednich kosmetyków/kosmeceutyków do skóry naczyniowej, które pomagają obkurczyć i wzmocnić naczynia krwionośne. Uzupełnienie niedoborów witaminowych głównie B2, PP i C. Ochrona skóry przed zimnem i wilgocią - stosowanie ochronnych kremów w okresie jesienno-zimowym.