www.drkepa.com

Dbaj o swoje ciało

Laser frakcyjny CO2 SmartXide2/Fraxel


 
Najnowocześniejszy laser frakcyjny SmartXide 2 firmy DEKA to połączenie zabiegów frakcyjnych i radiofrekwencji bipolarnej.

SmartXide2 umozliwia laserowe usuwanie zmarszczek, gdyż przyczynia się do kompleksowej odbudowy skóry i stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych. Dzięki stabilnej mocy i technologii Hyper-pulse zabieg jest praktycznie bezbolesny, a czas regeneracji skóry skraca się nawet do 24 godzin.

Zastosowane w laserze SmatrXide 2 zjawisko fototermolizy ma swoje naukowe podstawy w badaniach prof. R. Roxa Andersona z Massachusetts General Hospital, który udowodnił, że w wyniku reakcji fototermicznej dochodzi do błyskawicznego podgrzania wody w tkance, co prowadzi do jej odparowania czyli ablacji. 

Selektywne uszkodzenia tkanek powodują uruchomienie procesów naprawczych i regeneracyjnych prowadzących do powstania nowego kolagenu i wygładzenia powierzchni skóry. Dzięki procesowi selektywnej fototermolizy możliwe jest laserowe usuwanie przebarwień oraz przemodelowanie istniejących już blizn i rozstępów.

  


Strefy termicznych mikrouszkodzeń, wywoływanych przez laser CO2, są równomiernie rozkładane na 
powierzchni skanowanej skóry, dzięki czemu nie dochodzi do 
niebezpiecznego przegrzewania tkanek, a jedynie do selektywnego i w pełni kontrolowanego procesu ablacji.

Proces remodelowania włókien kolagenowych został dodatkowo wzmocniony poprzez  unikatowe połączenie lasera frakcyjnego CO2 z technologią bipolarnych fal radiowych (zastosowanie skanera DOT/RF).


Radiofrekfencja bipolarna podgrzewa głębsze warstwy skóry właściwej wpływając na zmianę struktury i remodelowanie występujących tam włókien kolagenowych. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury ulegają one obkurczeniu i poprawia się ich napięcie, proces ten stymuluje również znajdujące się tu fibroblasty do produkcji nowego kolagenu.

Na schemacie przedstawiono mechanizm działania bipolarnej radiofrekfencji zastosowanej w skanerze DOT/RF.
Zabieg laserem frakcyjnym można łączyć z zabiegiem radiofrekwencji bipolarnej wykonując je w tym samym czasie.


Widok stref termouszkodzenia skóry w zależności od zastosowanej energii. Zdjęcie na podstawie: Fractional resurfacing Clinics in Dermatology, Volume 25, Issue 5, Pages 480-486 Zeina Tannous

 

Tak dobrane parametry zabiegowe oddziałują na całej grubości naskórka i skóry właściwej co zasadniczo odróżnia laser CO2 od innych laserów frakcyjnych obecnych na rynku.

 

Główne wskazania do zabiegów laserem SmartXide2 to:

 

Poprawa gęstości i jędrności skóry

Redukcja zmarszczek

Regeneracja i odmładzanie skóry

Blizny potrądzikowe, pooperacyjne, urazowe, oparzeniowe

Rozstępy


Zamykanie rozszerzonych porów

Zmiany pigmentowe, melasma, występowanie przebarwień

Likwidacja zmian powstałych na skutek uszkodzeń posłonecznych

Likwidacja wiotkości skóry

Poza pakietem zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 SmartXide2 klinika oferuje również zabiegi z zastosowaniem odmiany lasera CO2, jakim jest fraksel. Fraxel jest techniką bezpieczniejszą, znacznie bardziej przewidywalną i nie wymagającą długotrwałej rekonwalescencji.