www.drkepa.com

Dbaj o swoje ciało

Wypełniacze – kwas hialuronowy

Dermatologia estetyczna stosuje kwas hialuronowy do wypełniania i wyrównywania niedoskonałości skóry. Najczęściej stosowany jest w celu usunięcia fałdów nosowo-wargowych, zmarszczek wokół ust, bruzd między brwiami. Przy pomocy tego preparatu można również powiększać i konturować usta oraz modelować owal twarzy.

Kwas hialuronowy odpowiada za wiązanie wody w naskórku. Występuje on w organizmie człowieka jako naturalny składnik macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Z wiekiem jego ilości maleją, natomiast skóra traci zdolność wiązania wody, co może stanowić bezpośrednią przyczynę zmarszczek.

Rezultaty zabiegu są natychmiastowe jednak ze względu na to, iż kwas jest stopniowo wchłaniany przez organizm, większość pacjentów decyduje się na jego ponowną aplikację po upływie 6-12 miesięcy. Czas ten uzależniony jest od miejsca, w jaki preparat został zaaplikowany, trybu życia pacjenta, wieku oraz rodzaju skóry. Stanowi to zarazem wadę, jak i zaletę zabiegu. Wadę, gdyż do podtrzymania efektu niezbędna jest ponowna aplikacja. Zaletę, ponieważ jest on w pełni naturalnym środkiem, który nie wywołuje trwałej zmiany w wyglądzie, a wszystkie procesy są w pełni odwracalne.

Więcej informacji kliknij KWAS HIALURONOWY