www.drkepa.com

Dbaj o swoje ciało

Ginekologia Estetyczna

Laser MonaLisa Touch


pierwszy zabieg o udowodnionej klinicznie skuteczności w zakresie:


                                   nietrzymania moczu
rehabilitacji po porodzie
dolegliwości związanych z menopauzą
poprawy jakości życia seksualnego
labioplastyki

Mona Lisa Touch™ to innowacyjny laser stworzony z myślą o pięknie i komforcie intymnym kobiety. Zabieg służy do regeneracji i odmłodzenia miejsc intymnych kobiet. Terapia w znaczący sposób wpływa na podniesienie komfortu życia pacjentek, a wyróżniają ją przede wszystkim bezpieczeństwo, brak inwazyjności oraz okresu rekonwalescencji.

Zabieg laserem Mona Lisa Touch jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet które szukają procedury mniej inwazyjnej w porównaniu do zabiegów, jakie proponuje chirurgia plastyczna lub zabiegów farmaceutycznych. Zabieg ma na celu przywrócenie naturalnego pH pochwy, zwiększenie elastyczności jej ścianek, jak również lepszego ich napięcia oraz nawilżenia.

Wiązka lasera oddziałuje na ścianki, powodując ich fototermiczne nieablacyjne napięcie oraz obkurczanie pochwy. Następuje stymulacja wytwarzania kolagenu w błonie śluzowej (zwiększenie elastyczności i napięcia, obkurczanie ścian). Ponadto obserwujemy pobudzenie produkcji glikogenu odpowiedzialnego za nawilżenie pochwy. Pacjentki, które do tej pory skarżyły się na świąd, suchość oraz infekcje odczuwają znaczną poprawę. Wpływa to na polepszenie jakości życia codziennego oraz seksualnego.

Problem, jakim jest wysiłkowe nietrzymanie moczu wynika m.in. z osłabienia mięśni dna miednicy, rozciągnięcia pochwy w wyniku którego dochodzi do zmiany kąta nachylenia cewki. Dzięki terapii laserowej, w wyniku której ulega wzmocnieniu przednia ściana pochwy, dolegliwości ustępują. Preparat histologiczny błony śluzowej pochwy barwiony hematoksyliną i eozyną (H&E). A): błona śluzowa pochwy w stanie podstawowym. (B): Błona śluzowa pochwy tej samej pacjentki w miesiąc po zabiegu MonaLisa Touch™. Można zaobserwować wyraźny tropizm komórek nabłonka (wynikający z jego zagęszczenia) oraz znaczne nagromadzenie glikogenu z najgłębszej części warstwy pośredniej.
Dzięki uprzejmości: Prof. A. Calligaro, Uniwersytet w Pawii.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest bezbolesny. Pacjentki odczuwają tylko nieznaczne ciepło. W przypadku zewnętrznych narządów płciowych na 15 minut przed zabiegiem można nałożyć krem znieczulający.

Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu?
Pełne efekty po wykonaniu procedury możliwe są do oceny po upływie miesiąca. Najczęściej jednak poprawa zauważalna jest już po 2 tygodniach.

Jeżeli obkurczanie pochwy wykonujemy u młodych kobiet po porodach to efekt na pewno będzie utrzymywał się do następnego porodu. Wzmocnienie i poprawa elastyczności pochwy pomaga zminimalizować uszkodzenia, do których dojdzie przy kolejnym porodzie.

W przypadku kobiet w okresie okołomenopauzalnym zaleca się, aby plastyka pochwy/plastyka sromu została wykonana jak najwcześniej. Pozwala to zminimalizować skutki związane z obniżeniem poziomu estrogenów. Zgodnie z myślą lepiej zapobiegać niż leczyć, kobiety nie powinny czekać, aż niekorzystne objawy ulegną utrwaleniu i będą utrudniały im codzienne życie. Im wcześniej wykonany zabieg tym lepsze efekty. 

W przypadku znacznego nasilenia dolegliwości procedurę niekiedy należy powtórzyć

Wymagania do zabiegu

  • Wynik cytologii wykonany w ciągu ostatnich 6-ciu miesięcy 
  • Aktualne badanie ginekologiczne

 

Przebieg zabiegu
Zabieg nie wymaga przygotowań. Trwa około 5- 10 minut. Zwykle wystarcza jeden zabieg. Kolejne można powtarzać co 2 – 4 tygodnie. Pacjentka decyduje o ilości zabiegów, tak aby rezultat był zadowalający.W przypadku regeneracji ścianek pochwy wykonujemy jeden zabieg. Wysiłkowe nietrzymanie moczu wymaga zwykle powtórzenia procedury.

Zalecenia pozabiegowe
Po wykonaniu zabiegu pacjentka może wrócić do codziennej aktywności.
Po zabiegu lekarz ginekolog zaleca:

  • wstrzemięźliwość do 7 dni
  • unikać gorących kąpieli
  • podnoszenia ciężarów
  • ograniczenie wysiłku fizycznego

Przeciwwskazania i objawy uboczne
  • miesiączka
  • ciąża
  • infekcje stref intymnych
  • choroby nowotworowe


Obkurczanie pochwy może niekiedy powodować lekkie zaczerwienienie, obrzęk, dyskomfort, które zazwyczaj  mijają po około 1-2 dniach.Wskazania:

Nietrzymanie
moczu:


Plastyka warg
sromowych
Życie seksualne:

Menopauza

Więcej informacji na temat zabiegów z zakresu plastyki pochwy bądź plastyki sromu wykonywanych laserem

MonaLisa Touch 

znajdziesz klikając na obrazek poniżej: